Kullanım Bilgileri ve Garanti Şartları

• Paspas ve yolluk benzeri şeyleri çok gerekli olan bölgelerde kullanınız. (Altlarının lastik olmamasına dikkat ediniz.)

• Mobilyaların ve beyaz eşyaların altına kesinlikle keçe yapıştırınız.

• Ofis mobilyalarının tekerleklerinin yumuşak ve temiz olmasına dikkat ediniz. (kesin çözüm; tekerlekli sandalye altına şeffaf fleksi koyulmalıdır.)

• Laminatları üzerinde yağlı bir tabaka oluşturacak maddelerle temizlemekten kaçının. Çünkü bu maddelerden dolayı kayma veya kir tutma gibi problemler doğabilir.

• Ürün sudan etkilendiği için su sızdırma riski olan malzemelerin (saksı, buzdolabı, bulaşık makinesi vb. gibi.) laminat parkelerin, üzerine konulmaması gerekmektedir.

• Islak, nemli, çok rutubetli bölümlerde kullanmayınız.

İnsan ve Çevre Sağlığına İlişkin Durumlar

Malzeme (E1) kanserojen madde içermez

Anti-alerjik malzemedir.

Doğa dostudur. Geri dönüşümlü malzemedir.

Tüketicinin Kendi Yapabileciği Bakım ve Onarım

Günlük temizlik de elektrikli ya da sert olamayan kıl süpürge kullanınız.

Kesinlikle ıslak bezle silmeyiniz. Nemli Ya da kuru bez kullanınız.

İnatçı lekeler için sert temizleme malzemeleri , kimyasal temizleme malzemeleri (çamaşır suyu, kezzap, tuz ruhu vb. gibi) kullanmayınız. Sert cisimlerle ovmayınız.

Lekeleri saf asetonla temizleyiniz (Normal aseton kullanmayınız)

Kullanım Hatalarına İlişkin Bilgiler

Parkeler doğası gereği yaşayan bir ağaçtır.Zamanla döşendiği alandaki nem dengesi değiştiği için ek yerlerinde 1mm kadar açmalar gözlenebilir.Bu doğal bir olaydır.

Parkelerdeki garanti,parke plakasının yüzeylerinde 1 cm2 lik yüzey soyulmasına karşı verilmektedir.Bu soyulma çarpma yada bir cisim düşmesi sonucu oluşan kırıkları ve soyulmaları içermez.

Aşırı nemli silinme,su sızmaları ve ortamdaki rutubet nedeniyle oluşacak parkelerdeki bozulmalar garanti kapsamına girmez.

Parkelerinizi uzun yıllar kullanmak istiyorsanız lütfen uygulama kurallarını uyunuz.

Kesinlikle sulu ıslak bezle silmeyin. Malzemenin en büyük düşmanı sudur.

Nemli ya da kuru bezle temizleme yapın.

Laminat temizliği için satılan kimyasal ürünler dışında hiçbir şey kullanmayın.

Malzeme çizilmeye karşı dirençli olsa bile sert cisimlerden dolayı kılcal çizikler olabilir. Bunu önlemek için ( yemek masası,sandalye,buzdolabı,fırın vb.gibi) malzemelerin altına keçe koyun.

Ürün sudan etkilendiği için su sızmasına ve su basmasına karşı dikkatli olun.

Kullanım esnasında sudan etkilenmiş ürünler kesinlikle garanti kapsamı dışındadır.

Uzun süre kapalı mekanlarda hava sirkülasyonu olmayacağı için rutubet ve nem oranına bağlı olarak malzemede uzama ve bozulmalar gözlenebilir.

Laminatlarınızı sildikten sonra üzerine halı kilim vb.bir şey sermeyiniz. Bunların altları ıslak kalabilir ve laminatlarınızda beyazlanmalar olabilir.

Altları lastik olan paspaslar halı , yolluk vb. gibi şeyler kullanmayınız. Bunların altları terlemeye neden olabilir ve malzemeyi bozar.