Zor Alanlar

1) Eğer odada zemine dik gelen kalorifer borusu, oda bölmeleri gibi engeller varsa, öncelikle plakaları uygun uzunlukta kesin. Sonra parçaları döşeneceği alanın yanına koyun. Oyulması gereken yerleri bir ölçek yardımıyla işaretleyin. Şimdi de delikleri açın ve her bir kenarda 10 mm boşluk bıraktığınızdan emin olun. Plakayı deliklere 45° lik açıyla kesin, bu tutkal kullanabileceğiniz alanı genişletir. Yapıştırıcıyı sürün ve mengene yardımıyla parçaların birbirine sıkıca yapışmasını sağlayın.

2) Kapı kasasının altına döşeme yapabilmek için, öncelikle paneli plakanın dekor tarafı alta gelecek şekilde kasaya doğru uzatın. Sonra el testeresiyle kasayı kısaltarak, bu kez dekor kağıdı üstte olacak şekilde paneli kasanın altına sokun.

3) Boyuna 12 panel, enine 8 panelden fazla uygulama gerektirecek kadar büyük alanlarda, ekstra alan bırakılması gerekir. Bu boşluk kapı aralığında odaların birleştiği yerler çıkıntılarda ve köşelerde bırakılır. Birleşim profillerinin etrafına gelen panellerin kilitlerinin kesilerek, ekstra alan elde edilmesi tavsiye edilir.