Laminat Parkedeki Temel Kurallar

1) Parke montajı en az 18 C lik ortam ısısında yapılmalı, zemin sıcaklığı 15 C den az olmamalı, nem ise %50 ila %75 aralığında kalmalıdır. Lütfen uygulama yapılan alanı montaj esnasında havalandırmayınız.

2) Görsel nedenlerden dolayı, paneller ana ışık kaynağına dik gelecek şekilde döşenmelidir.

3) Döşemeden önce, en sona konacak panelin genişliğini lütfen hesap edin: Bu genişlik 5 mm den az olmamalıdır. Gerekirse ilk sıraya döşediğiniz plakayı kesin.

4) Laminat Parkelerimiz, yüzer şekilde uygulanmaktadır. Yani zemine yapıştırılmaz, çivilenmez ve hiçbir şekilde alttaki döşemeye iliştirilmez.

5) Plakalar yerleştirilirken, asla panele doğrudan çekiç darbesi vurmayınız. Uygun bir takoz kullanılmalıdır. Böylelikle, takozun kilite doğru şekilde oturduğundan ve kilitlerin sağlam bir şekilde birleştiğinden emin olunuz.

6) Montajın tam olarak belirtilen şekilde yapıldığından emin olunuz. Talimatların dışına çıkıldığı takdirde, bundan doğan hiçbir şikayet dikkate alınmayacaktır. Herhangi bir sorun olduğunda uygulama tarzını değiştirin yada montajı yarıda kesip derhal tedarikçinize başvurun.